Pies i kot w jednym domu

Wielu właścicieli czworonoga, którzy pragną przygarnąć kolejnego, często poszukuje informacji na temat tego, jak na przykład przyzwyczaić psa i kota do wspólnego życia pod jednym dachem. Najlepszym sposobem jest oswajanie bardzo młodych zwierząt. Takie rozwiązanie sprzyja budowaniu między nimi właściwej relacji. W przypadku pupili w różnym wieku, konieczne jest wyeliminowanie wzajemnej niechęci i wszelkich źródeł konfliktów.

Czy pies i kot dogadają się pod jednym dachem?

Relacja między psem a kotem w jednym domu, może być pełna harmonii, jeśli właściciele podejdą do tej kwestii z odpowiednią wiedzą i cierpliwością. Dbając o to, aby wspólne życie pupili było bezkonfliktowe, należy podjąć pewne kroki, dzięki którym proces oswajania będzie przebiegał w spokojnej atmosferze. Dlatego powinien opierać się na pozytywnych bodźcach. Priorytetem jest wiek zwierzaka. Najłatwiej oswoić ze sobą młode osobniki. Przy odpowiednim podejściu właściciela do tej kwestii, także młody pies i dorosła kotka szybko się zaprzyjaźnią. Warto pamiętać, że proces oswajania powinien rozpocząć się w chwili, gdy nowe zwierzątko pojawi się w domu. Jednak wpływ na harmonijne życie pupili, ma nie tylko wiek psa i kota, ale także rasy tych zwierząt. Niektóre rodzaje psów nie tolerują obecności kotów. Przed podjęciem decyzji o przygarnięciu nowego zwierzaka, warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat danej rasy. Wśród psów, które nie akceptują kotków są, na przykład teriery i psy pasterskie. Dla właścicieli mruczków polecane są, między innymi spaniele, maltańczyki, nowofundlandy, czy też pomeraniany, które mają łagodne i towarzyskie usposobienie. 

Pierwsze spotkanie psa z kotem

Zanim zostaną przedstawione sobie nowe zwierzęta domowe, warto zadbać o przyjemną i miłą atmosferę w danym lokum. Pies i kot powinny być nakarmione, dzięki czemu właściciele unikną agresji związanej z rywalizacją o jedzenie. Miski należy ustawić w odpowiednio dużej odległości od siebie. Takie rozwiązanie sprawi, że zwierzęta będą mieć swoją bezpieczną strefę, w której będą mogły się ukryć. Oswajanie psa i kota to długi proces. Prze pierwsze dni warto pozwolić im na swobodne poruszanie się w danym pomieszczeniu. Jednak należy je cały czas obserwować, aby w przypadku konfliktów, odseparować je od siebie. Ważne jest również, aby na początku znajomości nie pozostawiać pupili bez nadzoru. Jest to szczególnie ważne, nawet przez kilka pierwszych tygodni. Spędzając czas na obserwacji swoich podopiecznych, można sprawdzać wyniki sportowych rozgrywek, wykorzystując do tego celu promocyjny kod LVBET od Meczyki. Proces oswajania psa i kota wymaga od właściciela cierpliwości i konsekwencji. Dlatego opiekunowie psów powinni dobrze zastanowić się, czy ich zwierzak zaakceptuje nowego, czworonożnego lokatora, zanim przyjmą go do grona domowników. 

Każde zwierzę jest inne, dlatego proces oswajania może różnić się w zależności od charakteru i doświadczeń danego czworonoga. Jednak z cierpliwością i odpowiednią opieką można stworzyć harmonijną relację między psem i kotem. 

Podobne wpisy